Jak zrobić rożek z tkaniny minky?

Jak zrobić rożek z tkaniny minky?

Rożek dla niemowlaka to taki gadżet, który służy mamie tak naprawdę od dnia narodzin dziecka nawet do momentu, kiedy nie skończy ono sześciu miesięcy. Dzięki stosowaniu rożka zyskujemy pewność, że dziecko podczas snu nie nakryje się tkaniną, jak może to mieć miejsce w przypadku kocyka, dodatkowo rożek doskonale malucha otula i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Oczekując na narodziny malucha z powodzeniem możemy taki rożek z minky uszyć samodzielnie. Wystarczy odpowiedni materiał, maszyna do szycia oraz podstawowe umiejętności krawieckie.

Co trzeba kupić, aby taki rożek uszyć?

Zazwyczaj takie rożki mają kształt kwadrata, z jednej strony znajduje się mięciutka tkanina minky, a z drugiej tkanina bawełniana. Dodatkowo oprócz polaru, który dostępny jest w ogromnej palecie wzorów i kolorów, trzeba więc kupić też bawełnę, która także zaskoczy nas przeogromnym wyborem dziecięcych wzorów, które sprawią, że rożek będzie wyglądał bajkowo. Jeszcze jedną rzeczą, o której warto pomyśleć jest wypełnienie rożka – jeśli chcemy, aby służył on maluchowi w zimniejsze miesiące, warto dodatkowo kupić watolinę o określonej grubości, którą włożymy w środek rożka. Taki rożek powinien też mieć zapięcie. Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań jest zapinanie na rzepę, która jest tania i którą bardzo łatwo jest przyszyć do rożka.

Kiedy już mamy wszystko, co jest nam potrzebne

Mając już wszelkie potrzebne tkaniny najlepiej albo wydrukować sobie wykrój, albo też samemu go narysować, co nie jest specjalnie trudne, gdyż rożek jest po prostu kwadratem, na przykład o boku 85 cm. Pamiętajmy, aby był on funkcjonalny, jego rogi powinny być ścięte i zaokrąglone. Z tyłu rożka dodatkowo możemy wykonać naszywaną kieszonkę, w której będzie można umieścić usztywniany wkład kokosowy. Podczas krojenia materiału pamiętajmy o tym, aby dodać sobie odpowiedni margines materiału potrzebny na wykonanie szwu – około 2, 5 cm.

Jeśli już wszystko mamy wycięte, czas oba materiały przyłożyć do siebie lewą stroną na wierzch i ewentualnie pomiędzy materiałami umieścić watolinę. Całość obszywamy z zachowaniem wcześniej dodanego marginesu zostawiają kawałek na wywinięcie materiału na prawą stronę. Po wywinięciu zszywamy dziurkę ściegiem krytym. To, co dodatkowo warto zrobić to narysować obwódkę około 10 cm od brzegu materiału, a następnie ją ostębnować. Dzięki temu materiał nie będzie się przesuwał, a i sam rożek będzie się lepiej prezentował. Na koniec warto przymierzyć, w jaki sposób rożek się układa i zaznaczyć miejsca, w których należy przyszyć rzepy. Rożek gotowy!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Jeden komentarz
  1. Fajna podpowiedź aby wydrukować wykrój do wycięcia rożka 🙂 Robienie własnoręcznie czegoś dla dziecka jest świetną zabawą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *